Czym jest masaż Kobido?
Kobido to manualny masaż twarzy oraz okolic karku. Ze względu na wyjątkową skuteczność jest traktowany jako alternatywa do inwazyjnych zabiegów liftingujących twarz. Kobido jest wykonywany powierzchniowo na skórze twarzy, a jego złożoność i ntensywność działa na wszystkie jej warstwy. Wykorzystanie odpowiednich kosmetyków oraz przyrządów pozwala wniknąć bardzo głęboko, gwarantując doskonałe i długotrwałe efekty.
Kobido jako zabieg kosmetyczny
Masaż Kobido - choć w nazwie "tylko" masaż - to złożony zabieg, który składa się z kilku odrębnych etapów, pełniących różne funkcje i w określony sposób wpływających na skórę twarzy. Zadaniem Kobido jest nie tylko pobudzanie, ujędrnienie i odżywianie skóry, ale także głębokie zrelaksowanie oraz odprężenie osoby masowanej.
Spotkanie z masażem Kobido
Japoński masaż twarzy Kobido jest zabiegiem wieloetapowym. Jego poszczególne części pełnią różne zadania i wzajemnie się uzupełniają, by doprowadzić do dogłębnej regeneracji skóry i ogólnej poprawy samopoczucia.
Kolejne etapy Kobido to:
Demakijaż – wykonywany przed właściwym masażem. Usunięcie nałożonych wcześniej na twarz kosmetyków jest konieczne, by masaż przyniósł spodziewane rezultaty. Ich resztki mogą zatykać pory i blokować wnikanie dobroczynnych preparatów używanych podczas zabiegu. Tymczasem w masażu japońskim chodzi właśnie o działanie na wszystkie warstwy skóry – również te położone głęboko, do których kosmetyki aplikowane na co dzień nie docierają.
Masaż relaksacyjny - samo masowanie rozpoczyna się powolnymi, delikatnymi ruchami mającymi za zadanie odprężyć i wyciszyć pacjenta. Dodatkowo w tej części powinno zniknąć wszelkie napięcie mięśni, które może utrudniać czy wręcz blokować oddziaływanie kolejnych etapów. Już wówczas znacząco poprawia się ukrwienie i dotlenienie skóry, co przygotowuje ją do głębokiej regeneracji.
Drenaż limfatyczny - rozluźniona, odprężona skóra zostaje następnie poddana długiej serii szybkich, intensywnych ruchów mających na celu przyspieszenie przepływu limfy. Dzięki niemu poprawia się koloryt skóry, znikają cienie pod oczami, wchłaniają się obrzęki.
Lifting - ruchy stają się jeszcze bardziej intensywne, odczuwanie zaczyna graniczyć z bólem. Techniki manualne wykorzystywane w tym etapie masażu to: podbieranie, podszczypywanie, ruchy perkusyjne i ugniatające. Krążenie przyspiesza, skóra znacząco się rozgrzewa i unosi.
Akupresura - technika ta polega na punktowym uciskaniu poszczególnych miejsc odpowiedzialnych za pracę mięśni. Uciskanie powoduje relaksację mięśni, rozluźnia, poprawia ukrwienie i dotlenia tkankę.
Masaż twarzy Kobido, dzięki zróżnicowaniu technik i ich podziale na kolejne etapy, dokonuje kompleksowej regeneracji skóry, najpierw przygotowując ją do liftingu, a następnie oddziałując na wszystkie jej partie.
Jak często wykonywać masaż Kobido?
Zabieg Kobido jest nieinwazyjny i bezpieczny, jednak – by cieszyć się jego spektakularnymi efektami – należy go powtarzać. Efekty widać już co prawda po pierwszym masażu, ale nie można liczyć, że będą się one utrzymywać przez długi czas. Aby utrwalić rezultat, warto zaplanować całą serię zabiegów – np. 10-12 wykonywanych regularnie co kilka dni. Po serii takiej, dla utrzymania skóry w dobrej formie, można nadal stosować Kobido systematycznie, ale już w większych odstępach czasu. Intensywność zabiegu powoduje, że nie należy wykonywać go zbyt często.
Zapraszamy Panie i Panów na masaż Kobido do Studia Urody VANITE w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Łódzkiej 3.